Marketing internetowy – co warto o nim wiedzieć?

Co to jest marketing internetowy?

Marketing internetowy zyskuje coraz większą popularność. Wiele firm już mogło się przekonać o jego niezwykłych korzyściach. Niestety dużo małych przedsiębiorstw nadal ma wątpliwości, czy inwestować w taką formę promocji. Uważają, że lokalnej firmy nie ma sensu reklamować na globalnym rynku, ponieważ nie uda się dotrzeć do określonej grupy klientów. Jest to ogromny błąd! Odpowiednio zaplanowany marketing w Internecie w większości przypadków dotrze do wybranych przez nas osób. Co jeszcze warto wiedzieć na temat e-marketingu?

Marketing internetowy daje wiele możliwości!

Na początku warto sobie przypomnieć, że marketing to nie tylko reklama. Jest to strategia długofalowa, która ma oddziaływać na klientów i tworzyć ich potrzeby. Dlatego e-marketing to nie tylko wyskakujące reklamy w internecie, które denerwują większość odbiorców. Tak naprawdę jego pole działania jest znacznie szersze i pozwala nam postawić na bardzo ciekawe działania. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

 • e-mail marketing;
 • baner;
 • marketing wirusowy;
 • pozycjonowanie;
 • video marketing;
 • szeptanka;
 • blogosfera;
 • content marketing;
 • remarketing;
 • reklamy Google.

 • Ta duża różnorodność sprawia, że marketing internetowy może być niezwykle skutecznym narzędziem. Trzeba tylko odpowiednio zaplanować strategię i dobrać grupę odbiorców. Dlatego warto to zadanie powierzyć specjaliście, aby działania marketingowe naprawdę przyniosły efekty.

  Czy marketing internetowy zawsze działa?

  Wiele osób może się zastanawiać, czy marketing internetowy zawsze jest skuteczny. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje szereg czynników, które mogą zaburzyć działania marketingowe i zmniejszyć ich efektywność. Jednak jeżeli zadanie to zostanie powierzone specjaliście to przygotuje on odpowiedni plan, a następnie będzie wiedział, jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że działania marketingowe zawsze przyniosą efekty. Może się jednak zdarzyć, że będą one trochę mniejsze niż te oczekiwane.
  Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy sami decydujemy się na wykonanie działań marketingu lub powierzamy je osobie niedoświadczonej. W tej sytuacji mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku, a ich naprawa może być bardzo kosztowna i pracochłonna. Warto też pamiętać, że podstawą jest właściwe dobranie pól działania i prawidłowe określenie profilu klientów. W tym celu można zajrzeć na blog o marketingu internetowym prowadzonym przez specjalistę.

  Marketing w Internecie umożliwia nam budowanie relacji z klientami

  Marketing w Internecie ma ogromną przewagę nad tym tradycyjnym. Umożliwia on bowiem trwałe budowanie relacji z klientami. Wszystko dzięki mediom społecznościowym, dzięki którym możemy prowadzić różne dyskusje. Na profilu firmowym możemy organizować różne konkursy, ankiety, a także zadawać pytania. To aktywizuje klientów i pomaga nam poznać ich zdanie na różne tematy. W efekcie łatwiej nam będzie zaplanować działania marketingowe, które będą dostosowane do ich potrzeb.

  Budowanie pozycji eksperta

  Kolejną ważną korzyścią płynącą z marketingu internetowe jest możliwość budowania pozycji eksperta. Takie możliwości daje prowadzenie bloga, a także działania w mediach społecznościowych. Warto jednak dobrze popracować nad wpisami, aby były oryginalne i udowadniały klientom, że mamy dużą wiedzę w naszej dziedzinie. Pod żadnym pozorem nie powinno się kopiować wpisów z innych stron, ponieważ takie działanie będzie mieć negatywne skutki. Klienci mogą zauważyć, że to nie są nasze oryginalne treści, a wyszukiwarka Google będzie je przed nimi ukrywać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *